• سازندۀ ماسک زیبایی که شامل عسل، کاکائو، شیر و قهوۀ تازه دم شده است ادعا می­کند که این ماسک زیبایی را هر روز بیشتر و چهره را جذاب­تر می­ کند و باعث انرژی می ­شود.

 

کمبود خواب، استرس، عدم تعادل هورمونی باعث می­شوند وقتی از خواب بیدار می­شویم با چهره ­ای پف کرده مواجه شویم و تعجب کنیم که استخوان­های گونۀ ما کجا رفته است. ورم را که به خاطر احتباس آب است  می­توان با مصرف زیاد آب، کاهش مصرف کافئین و نمک کاهش داد. اما اگر هر چیزی نتواند، برخی ماسک ­های صورت می­ تواند به پایین آوردن تورم و سفت کردن پوست شما را یاری کنند.

ماسک جادویی

سازندۀ ماسک زیبایی که شامل عسل، کاکائو، شیر و قهوۀ تازه دم شده است ادعا می­کند که این ماسک زیبایی را هر روز بیشتر و چهره را جذاب­تر می­ کند و باعث انرژی می ­شود.

قدرت پردازش

کافئین دارای خواص زیبایی است و اخیراً به مادۀ محبوبی در محصولات زیبایی مبدل شده است. کافئین سه عملکرد دارد: با تنگ کردن عروق به سفت شدن پوست کمک می­کند، خاصیت آتی اکسیدانی دارد و به سم زدایی کمک می­کند، دیورتیک است و به سلول های چربی آبرسانی می ­کند و باعث می­ شود پوست نرم و صاف باشد. پس جای تعجب نیست که از آن در کرم­های سلولیت استفاده می­ کنند.

شیر و عسل

این مواد که در ماسک گیری استفاده می­ شوند پر انرژی هستند و به زیبایی پوست کمک می­کنند. شیر مرطوب کننده است و برای نرم کردن و صاف کردن پوست مفید است و عسل حاوی مواد ضد میکروب است که آکنه را از بین می ­برد. عسل و کاکائو هر دو شامل آنتی اکسیدان هستند که کار را برای رادیکال­های آزاد سخت می­ کند.

خوب بسازید

دو قاشق غذاخوری قهوۀ تازه و پودر کاکائو ، یک قاشق غذاخوری عسل و سه قاشق غذاخوری شیر یا ماست. این­ها را با هم مخلوط کنید و لباس کهنه بپوشید که اگر آلوده شد اشکال نداشته باشد و بعد ماسک را روی صورت بگذارید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بماند. بعد شست و شو دهید و پوست را مرطوب کنید.

نکات حرفه ­ای

چند چیز را به خاطر داشته باشید: چون این ماسک بسیار کثیف است قبل استفاده یک لباس گشاد و کهنه بپوشید تا اگر هنگام شست و شو کثیف شد مهم نباشد.

منبع: بهداشت نیوز

منبع : مجله پزشکی
موگه : ترمیم مو