برطرف کردن چربی مو ؛ راه حل ها و درمان هایی برای از بین بردن چربی مو وجود دارد که می توانید به آسانی از آنها استفاده کنید بدون اینکه نیاز به مواد شیمیایی خاصی داشته باشید. از مواد طبیعی که در خانه دارید برای بهبود وضعیت موهایتان استفاده کنید.

در ابتدا چه عواملی باعث چرب شدن مو و پوست می گردد؟

هورمون های جنسی ، ژنتیک، تغذیه ، سن افراد و آب و هوا در ترشح غدد چربی اثر دارند و معمولا درمان های موقت در رفع این مشکل چاره ساز نخواهند بود.

از دیدگاه طب سنتی دلیل چرب بودن پوست سر و مو به دستگاه گوارش مربوط می باشد و  درمان چربی پوست باید از اصلاح اختلال دستگاه گوارش آغاز گردد این دیدگاه اعلام می دارد که تغذیه و عادات های رفتاری با چرب شدن موی سر در ارتباط می باشد.

  • از سرکه سیب برای از بین بردن چربی مو استفاده کنید

سرکه سیب خواصی دارد که هم برای موهای خشک و وز مناسب است هم برای موهای چرب و چسبنده چرا که این ماده در حقیقت میزان pH موجود در مو و پوست سر را متعادل می کند. وقتی که میزان pH مو کنترل شود ، غدد چربی نیز به طور اتوماتیک به درستی کار می کنند و چربی بیش از حد تولید نمی کنند. سرکه سیب همچنین آلودگی و چربی ایجاد شده در کف سر و مو را پاک می کند. بعلاوه ، موهایتان را نرم و درخشان می کند.

  • از تخم مرغ برای برطرف کردن چربی مو استفاده کنید

تخم مرغ ها مواد مغذی هستند ، نه تنها برای بدن بلکه برای موها نیز مفیدند. می توانید برای از بین بردن چربی مو محلولی از تخم مرغ و عسل تهیه کنید و مانند ماسک به موهایتان بزنید. این ترکیب بعنوان یک نرم کننده طبیعی برای موهای چرب عمل می کند. بخصوص اگر در اثر استفاده از شامپوهای نامناسب موهایتان چرب شده است، این ترکیب به خوبی می تواند چربی موها را از بین ببرد. می توانید به این ترکیب آلوئه ورا و مقداری آبلیمو نیز استفاده کنید. این دو ماده نیز برای مو بسیار مفید هستند.

  • از توت فرنگی برای از بین بردن چربی مو استفاده کنید

این میوه ی خوش طعم و زیبا نه تنها یک آنتی اکسیدان مفید برای بدن شماست بلکه برای ریشه مو و کنترل تولید چربی روی سرتان نیز موثر باشد. توت فرنگی به سلامت مو کمک کرده و باعث شادابی آن می شود. توت فرنگی می تواند چربی مو را جذب کرده و موهای را از چرب بودن بیش از حد نجات دهد.

  • از جوش شیرین برای از بین بردن چربی مو استفاده کنید

جوش شیرین نیز از جمله موادی می باشد که خیلی سریع می تواند در از بین بردن چربی مو موثر باشد. در صورتیکه عجله دارید و می خواهید خیلی سریع چربی موهایتان را از بین ببرید مقداری جوش شیرین را مانند شامپوی خشک به موهایتان بزنید. در غیر این صورت یک محلول مایع از آن بسازید و موها را با آن بشویید.

گردآورنده : موگه